Varlık Analitiği

Rüzgar ve güneş santralleri için geliştirdiğimiz kestirimci bakım çözümümüz ile arızaları önceden tahmin edip buna göre detaylı bakım ve onarım planlaması yapabilirsiniz.

Elektrik dağıtım firmaları için geliştirdiğimiz öngörücü varlık analitiği ile şirket varlıklarının bakımlarını arızalanmadan yapabilir, böylece yaşam döngülerini artırabilir ve yatırım maliyetlerini azaltabilirsiniz.

Kestirimci Bakım – Rüzgar ve Güneş Santralleri

Yenilenebilir enerji sahalarında normal çalışma sırasındaki performansın izlenmesi ile ileride görülecek arızalı durumları azaltacak şekilde bakım planlarını yapılabilir. Bu sayede ekipmanların işletme, yönetim, onarım ve değiştirme maliyetleri azalırken ömürleri de uzatılır.

Solar ve rüzgar sahalarında, ekipmanların arızalanma durumu gerçekleşmeden önce arızalanma ihtimallerini tahmin ediyoruz. Bu durumlar için eylem planları göstererek hızlıca çözüme götürüyoruz. Solar sahalarda eldeki verinin hassasiyetine göre daha string, inverter veya saha bazlı gibi daha detaylı planlar çıkarıyoruz. Benzer şekilde rüzgar sahalarında eldeki veriye göre parça (component), türbin veya saha bazlı modellemeler yapıyoruz.

Elektrik Dağıtım Firmaları İçin Öngörücü Varlık Analitiği

Öngörücü varlık analizindeki temel hedef; ekipmanlar, teknolojik cihazlar gibi şirket varlıklarının yaşam döngüsünü artırmak ve böylelikle yatırımlardan elde edilen verimi maksimize etmektir. Geliştirdiğimiz erken uyarı mekanizması ile varlıklarda herhangi bir operasyonel bozulma olmadan önce önlem alınmasını sağlayabilir, size en uygun olarak hazırladığımız bakım planlamasına uyarak varlıkların ömürlerini uzatabilirsiniz. Böylelikle finansal performansta iyileşmeyi, varlık yatırımlarında bilinçli karar almayı, ticari ve operasyonel risklerin yönetilmesini, hizmet ve ürünlerde iyileşmeyi ve sürdürülebilirliğin artmasını sağlayabilirsiniz.