Müşteri Analitiği

Yeni müşteri edinmek, mevcut müşteriyi tutmaktan daha maliyetli olmaktadır. Bu sayede müşteri mevcut müşterileri anlamak ve onları elde tutmak son derece önemlidir.

Müşteri sınıflandırma, duygu analizi ve kayıp analizi çözümlerimiz ile müşterilerinizi daha iyi anlayabilir, onların isteklerine göre yeni ürün veya hizmetler geliştirebilir ve böylece müşterilerinizin bağlılığını artırabilirsiniz.

Müşteri Analitiği

Doğru iş modellerini kurgulamak ve satış stratejisini belirlemek için en kritik konulardan biri müşterileri doğru anlamaktır. Yapay zeka yöntemlerini kullanarak müşterileri anlamaya yardımcı olacak müşteri sınıflandırma analizini tutarlı bir şekilde yapıyoruz. Bu sayede müşteri sınıflarına göre istek, memnuniyet analizi ve ürün/hizmet önerimi sağlıyoruz.

Müşteri sınıflandırması sonrasında duygu analizi ile müşterilerin firmanız, ürününüz yada hizmetiniz hakkındaki memnuniyetinin ve algısının ne olduğunu ortaya koyuyoruz. Müşterilerin yorumları girdi alınarak ve çeşitli yapay zeka algoritmalar kullanılarak müşterinin negatif, nötr yada pozitif bir tutumda olduğu ortaya çıkarılmaktadır. Böylece müşteri memnuniyetini artırmak için alınması gereken aksiyonları öneriyoruz.

Müşteri Kayıp Analizi

Müşteri Kayıp Analizi (Churn Analizi) ile firmanızın hizmetini veya ürününü kullanmayı bırakan müşterilerin bırakma sebebinin açık bir şekilde anlaşılmasını sağlıyoruz. Bunu yaparken hangi müşterilerin belirli bir süre sonra ayrılma olasılığı daha yüksektir, rakip firma etkisi nedir, ürün/hizmet yetersizliğinin etkisi nedir, destek hizmetlerinizin etkisi nedir gibi sorulara cevap buluyoruz. Son olarak bu bilgiler ışığında müşteri kaybını azaltacak gerekli aksiyonları öneriyoruz.